مطالب مفید آموزشی

مصرف داروهای ضد چربی استاتینی و افزایش شانس آب مروارید !

مصرف داروهای ضد چربی استاتینی ممکن است شانس آب مروارید را افزایش دهند.در مقایسه ای که بین 7000 مصرف کننده و 7000 فردی که این نوع داروها را مصرف نمیکردند نشان داده شد شانس آب مروارید 9 درصد افزایش میابد.هر چند این گزارش ریسک بالایی را عنوان کرده است اما همچنان در مواردی که مصرف دارو اجتناب ناپذیر و به نفع بیمار است باید تجویز گردد. 

ادامه مقاله
تهیه کننده:JAMA Ophthalmology article              تاریخ : 2013-11-04

افزایش خطر نوروپاتی محیطی در مصرف فلوروکینولون

سازمان غذا و داروی آمریکا اخیرا  این  افزایش ریسک نوروپاتی محیطی را هشدار می دهد.این خطر با فلوروکینولون های خوراکی و تزریقی مشاهده شده است، اما با انواع موضعی گزارش نگردیده است.

 نوروپاتی محیطی هر زمان در طول دوره درمان میتواند اتفاق بیفتد و برای ماه ها یا سال ها باقی بماند یا دائمی باشد.

در صورتی که بیماران دچار علائم نوروپاتی محیطی در بازوها و پاها، از جمله درد، سوزش، بی حسی، و یا ضعف و تغییر در احساس به لمس یا دما پیدا نمایند باید با پزشک خود تماس بگیرند . ازمعروفترین داروهای این دسته به سیپروفلوکساسین میتوان اشاره نمود.

ادامه مقاله
تهیه کننده:FDA MedWatch safety alert              تاریخ : 2013-08-16

خانم قد بلندتر، خطربیشتر سرطان؟

با توجه به مطالعه ای درمجله اپیدمیولوژی سرطان، شاخصهای زیستی و پیشگیری، زنان یائسه قد بلندتر، ازخطرات بالاتری برای 10 نوع سرطان روبرو هستند.

ادامه مقاله
تهیه کننده:Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention article              تاریخ : 2013-07-26

توقف استاتین ها و شانس بروز بیماری پارکینسون

در یک مطالعه مشاهده ای که  در مجله مغز و اعصاب به چاپ رسیده است عنوان شده که بیمارانی که داروهای ضد چربی از نوع استاتینهای خود را  متوقف میکنند ( انواع  لیپوفیلیک  ونه هیدروفیل) افزایش خطر برای بروز بیماری پارکینسون دارند. استاتین ها ی چربی دوست شامل: سیمواستاتین، لووستاتین و آتورواستاتین می باشند.در حالی که استاتین های هیدروفیل شامل روزوواستاتین و پراواستاتین هستند.

ادامه مقاله
تهیه کننده:Neurology journal              تاریخ : 2013-07-26

9 روش برای طول عمر بیشتر در MS

در مطالب قبلی که لینک آن ها در پایین آمده است درباره علائم بیماری ام اس، راه های مقابله با آن و سئوالاتی که برای این گروه از  بیماران مطرح می شود، توضیحاتی ارائه داده ایم.

ادامه مقاله
تهیه کننده:تبیان              تاریخ : 2013-06-22
صفحه اول | صفحه قبل | صفحه بعد | صفحه آخر           تعداد مقالات: 11