مطالب مفید آموزشی

21 نکته مفید برای بیماران ام اس

1. با استفاده از فیزیوتراپی می توانید بر مشکلات مثانه ، سفتی و بی ثباتی آن فائق آیید. 

2. ورزش به تخفیف علائم ام اس کمک می کند . اما باید دقت کرد که در ورزش زیاد روی نکنید برای توصیه های بیشتر از پزشکتان کمک بخواهید.

ادامه مقاله
تهیه کننده:www.webmaed.com              تاریخ : 2013-06-22

MS و ارتباط آن با پوست و مو

هر کس تجارب متفاوتی از بیماری MSیا مولتیپل اسکلروزیس دارد برای بعضی افراد نشانه‌های MSخفیف هستند، برای دیگران شدیدتر. در بعضی افراد فقط یک علامت مشاهده می‌شود و در بعضی دیگر ترکیبی از علائم.

ادامه مقاله
تهیه کننده:دکتر محمد علی نیلفروش زاده [ متخصص پوست و مو ]              تاریخ : 2013-06-22

فلج مغزی (cerebral palsy) چیست؟ و در رابطه با این افراد چه باید

فلج مغزی یک اصطلاح کلی است که گروهی از ضایعات مزمنی که کنترل حرکتی فرد را مختل می کنند، شامل می شود. اختلال حرکتی ناشی از این ضایعه در سال های اولیه زندگی ظاهر می شود و معمولاً با گذشت زمان بدتر نمی شود.

ادامه مقاله
تهیه کننده:پایگاه جامع اطلاع رسانی معلولان ایران              تاریخ : 2013-06-22

ورزش و سکته مغزی

 ورزش و سکته مغزی     

تحقیقات نشان می دهند که فعالیت بدنی همانطور که از حمله قلبی پیشگیری می کند، می تواند به پیشگیری از سکته ی مغزی ای که در اثر نقص خون رسانی رخ می دهد نیز کمک کند. در یک مطالعه محققان دریافتند که بروز سکته ی مغزی، در افرادی که با شدت متوسط و بیشتر ورزش می کنند، در مقایسه با کسانی که کم ورزش می کنند یا ورزش نمی کنند کمتر از نصف است.

ادامه مقاله
تهیه کننده:drvahedi.ir              تاریخ : 2013-06-22

سکته مغزی

تعریف سکته مغزی : سکته مغزی یک آسیب حاد مربوط به سیستم عصبی است  که در آن ، جریان  تامین کننده مواد مغذی و اکسیژن قسمتی از مغز قطع می شود.در نتیجه ، عملکرد عصبی ناحیه آسیب دیده مختل می شود . به بیان دیگر اگر خونرسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف گردد٬این قسمت از مغز دیگر نمی‏تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد.این وضعیت را اصطلاحاً سکته مغزی می‏نامند.
سکته مغزی در مردان بیشتر از زنان است و می تواند موجب تظاهرات عصبی زیادی مثل فلج نیمه بدن، اختلال تکلم و اختلال در راه رفتن ‌شود

ادامه مقاله
تهیه کننده:سایت وزارت بهداشت ودرمان              تاریخ : 2013-06-22
صفحه اول | صفحه قبل | صفحه بعد | صفحه آخر           تعداد مقالات: 11